Jdi na obsah Jdi na menu
 


Aireen od Solné cesty - Náš první Beauceron

Aireen od Solné cesty

Aireen od Solné cesty

Matka Angelika Fahave Otec Czech z Lhotecké linie
Majitel  Vlastimil a Světlana Rotter Chovatel Jiří Pelikán
Barva H Pohlaví fena
č. zápisu CMKU/BC/4726/11 datum narození 14.05.2011
RTG  0/0 uchovnění ANO
rodokmen odkaz zde    

zkoušky, závody

tituly

 

 

ZOP, ZZO, BH, ZM, FPr1,FPr2, FPr3, ZVV1, IPO 1

1. místo IPO 1 - 12. MISTROVSTVÍ SVĚTA FRANCOUZSKÝCH OVČÁKŮ 2015

Český junior šampion krásy, Český šampion krásy, 3 x CAJC, 1 x BOJ, 5 x CAC, 2 x RES. CACIB

 

 

 

 

 

 BONITACE

21.9.2013 Milevsko, Alain Thevenon. 
Výborná výstavní kondice,výborné přední i zadní končetiny,výrazná typická hlava s dobrým okem,výborný hrudník,pravidelný pohyb,strmější úhlení zadních končetin,pravidelný málo prostorný pohyb občas mimochod,ocas vysoko nesen,zbarvení harlekýna s dobrým rozmístěním, dobré pálení. 
celkové hodnocení: Výborný 
Paspárky: 
Výška: 66cm 
Délka 73 cm , šířka hlavy 13 cm, délka čenichu 10 cm, délka mozkovny 17 cm 

celkové hodnocení: Výborná 
Povahový test: 
střelba 10 
hůl 10 
socializace 10 Prospěla výborně 
Třída chovnosti: Recommandé

   
Aireen od Solné cesty
Aireen od Solné cesty

 

 

Jakým způsobem jsme vlastně vůbec dospěli k tak skvělému plemeni jakým je Beauceron?
 
Byla to docela náhoda, mělo to být nějaké štěňátko pro mou drahou polovičku Světlanku a já slíbil, že ji pomohu s výcvikem. Jenže jsme se nemohli rozhodnout jaké plemeno si máme vlastně pořídit. Doma již byl náš stařík německý ovčák Fexík a po mých dlouholetých zkušenostech s výcvikem německých ovčáků, jsem se přikláněl k tomu, že bychom mohli zkusit nějakou změnu.  Mělo to být plemeno podobné německým ovčounům, takové  které dokáže být společenské (domácí mazlíček = gaučák pro Světlanku ), většího vzrůstu, aby ho Světlanka dokázala zvládnout a mohla si s ním vyjít bez potíží na procházku. Požadavek z mé stránky byl, jelikož převážnou část života se věnuji sportovní a dříve jsem se věnoval i služební kynologii, aby se s pejskem, alespoň trošičku dalo cvičit a skládat zkoušky. Hlavou nám probíhala spousta plemen, žhavým kandidátem byl Berňský Salašnický, líbil se nám i Novofundlandský pes s hnědou srstí.
Můj táta si vždy přál Beaucerona a když  jsme jednou jen tak seděli a kecali s kamarádkou věnující se kynologii a ta se nám svěřila, že by si chtěla někdy pořídit také Beaucerona, tak jsem se rozhodli si něco o tomto plemeni prostudovat. Vzhled a povaha tohoto plemene se nám moc líbila, trošku byla na místě obava z jeho temperamentu a rozdílné povahy oproti německým ovčákům, ale říkal jsem si, že když jsem zvládl x jiných psů, tak Beaucerona bych mohl zvládnout taky. Jeden problém bohužel byl v tom, že se nám až tak nelíbilo jeho černohnědé zbarvení a tak jsme hledali dál. Jenže při jednom brouzdání po internetu jsme narazili na fotku štěňátka Beaucerona harlekýna a bylo rozhodnuto…to byla doslova nádhera…na druhý den jsme hned vyrazili směr Praha, abychom omrkli naše budoucí čtyřnohé miminko. Na živo byly štěňátka ještě krásnější než na fotkách a nebylo co řešit. Vybrali jsme si nebojácnou dračici Aireen a po roce společného soužití musím jen přiznat, že plemeno Beauceron je pro mě doslova fascinující. Vyžaduje sice spoustu trpělivosti, ale těším se, jak budu moci toto plemeno více poznat ať už po pracovní nebo výstavní stránce .

 

 

 

Rubriky

Příspěvky

MS FO Třeboň 2015 - IPO 1 - Aireen od Solné cesty

6. 12. 2015

| Rubrika: Videa Aireen

 

MS FO Třeboň 2015 - IPO 1 obrana

16. 10. 2015

| Rubrika: Videa Aireen

 

MS FO Třeboň 2015 - IPO 1

16. 10. 2015

| Komentářů: 0

| Rubrika: Aireen od Solné cesty - Náš první Beauceron

12. MISTROVSTVÍ SVĚTA FRANCOUZSKÝCH OVČÁKŮ – TŘEBOŇ 2015
AIREEN OD SOLNÉ CESTY – 1. MÍSTO - IPO 1 - 262 bodů (A-92, B-85, C-85)
Nepopsatelný pocit štěstí, děkuji Ti Airoš!!! Emotikona smile!!! Stálo nás to měsíce dřiny, úsilí a přiznám se, že byly chvilky, kdy jsem přestával věřit, že to dáš. Jenže, jako správný bosík dovedeš překvapit v tu pravou chvilku a MS jsem si s Tebou opravdu užíval, byla si skvělá.Největší díky patří celé mé rodině, především mé manželce Světlana Rotter s dcerkou Sabinkou Rotter, že jste mě podporovaly a vydržely to, když jsem byl neustále někde na cestách. Bez Vás by to nešlo děvčata. Emotikona smile

Děkuji všem, co se podíleli na mé přípravě .... velké díky patří mému parťákovi, figurantovi David Jonáš, dále Jarda Dolák .... figurantům Marek Vystrčil, Sydney Millhouse, Roman Brosník ..... za pomoc při výběru figuranta a podporu Magdalena Janíková
Léňa Tichá a Pavel Tichý za to, že nás přijeli podpořit takovou dálku.Emotikona smilDíky všem co nám drželi palce a věřili nám.

 

VIDEO A FOTO Z MS zde: http://rotterdog.rajce.idnes.cz/MS_Pavel_video_Aireen_obrana#

 

img_0103.jpgEmotikona

 

 

 

 

 

 

 

 

32.jpg

img_0135.jpg

 

Ukázky Slavonín 30.8.2015

30. 8. 2015

| Rubrika: Aireen od Solné cesty - Náš první Beauceron

S partičkou fajn lidí jsme 30.8.2015 přijeli potěšit děti z Olomouce. Do Slavonína jezdíme na ukázky pravidelně již přes deset let a vždy se těšíme na prima strávené odpoledne.

dsc05041.jpg

 

 

 

 

 

 

 

více foto na: http://rotterdog.rajce.idnes.cz/Ukazky_Slavonin_30.8.2015

 

7:8:2015 Nýdek - Hluchová ukázky pro děti

7. 8. 2015

| Rubrika: Aireen od Solné cesty - Náš první Beauceron

7.8.2015 jsme se s Airošem, mým synovcem Davidem a jeho fenkou Chessie vydali na ukázky do dětského tábora Nýdek Hluchová. Věříme, že jsme dětem udělali radost a my jsme si příjemně zatrénovali.

20150807_143615.jpg

 

První seznámení .... naše mimčo Sabinka a Aireen

16. 10. 2014

| Rubrika: Videa Aireen

 

 

Revír vyštěkání - Aireen od Solné cesty

8. 6. 2014

| Rubrika: Videa Aireen

 

 

Aireen kousání Hranice 8.6.2014

8. 6. 2014

| Rubrika: Videa Aireen

 

 

Víkendové kousání

7. 6. 2014

| Rubrika: Aireen od Solné cesty - Náš první Beauceron

 Ve dnech 7.-8.6.2014 jsme využili příležitosti opět potrápit našeho chlupáče a spolu s manželkou Světlankou a členy KK Šternberk jsme vyrazili do Hranic. Zde se konalo víkendové kousání a my jsme nesměli chybět. Škoda, že takových kousacích akcí je v okolí velmi málo. Počasí bylo nádherné, ale pro pesany to byla docela fuška....všichni jsme ocenili možnost osvěžení našich mazlíků v místním rybníku. Co se týká samotného kousání, tak jsem byl docela spokojený....určitě od minule tu bylo zlepšení a hlavně bylo prima pozorovat, že to flekáče bavilo. Joo, zatím se učím, co v obranách je pro beaucerona to pravé ořechové. Pro toto plemeno musí být kousání určitou hrou, nejde nic násilím ..... určitě bych teďkom od štěňátka volil nácvik obran úplně jiným způsobem. Snad postupné zkušenosti zúročím se štěňátkem od Airoš . Už jsem se smířil s tím, že Aireen nebude žádný kousací bombarďák, tak jak byl třeba Fexík, ale na nějaké další zkoušky to stačit bude . Za to jako rodinný společník je Aireen užasná a výlety s ní stojí za to. Budeme se těšit na další společnou výpravu.... aaa figuranti, těšte se  !!!

foto-spolecne.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Fotky z povedeného víkendu zde: http://rotterdog.rajce.idnes.cz/Airos_Hranice_kousani_7.-8.6.2014/

 

 

 

 

Aireenka slaví 3. narozeniny :-)

14. 5. 2014

| Rubrika: Aireen od Solné cesty - Náš první Beauceron

 loonapix_14001034912548074387.jpgJako letí lidský život závratnou rychlostí, tak letí ještě větší rychlostí ten život psí. Z malého flekatého štěňátka se vyklubala nádherná fenka, která zrovna dnes slaví krásné třetí narozeniny. Aireen je opravdu skvělá společnice, dělám nám velkou radost a je s ní v baráčku hooodně veselo. Kdo si chce užít moře srandy není nic jednoduššího než si pořídit beaucerona.

 Přejeme Ti Aireenko všechno nejlepší a věříme, že se máš u nás moooc dobře J….. Tvůj páneček a panička.