Jdi na obsah Jdi na menu
 


Aireen od Solné cesty - Náš první Beauceron

Aireen od Solné cesty

Aireen od Solné cesty

Matka Angelika Fahave Otec Czech z Lhotecké linie
Majitel  Vlastimil a Světlana Rotter Chovatel Jiří Pelikán
Barva H Pohlaví fena
č. zápisu CMKU/BC/4726/11 datum narození 14.05.2011
RTG  0/0 uchovnění ANO
rodokmen odkaz zde    

zkoušky, závody

tituly

 

 

ZOP, ZZO, BH, ZM, FPr1,FPr2, FPr3, ZVV1, IPO 1

1. místo IPO 1 - 12. MISTROVSTVÍ SVĚTA FRANCOUZSKÝCH OVČÁKŮ 2015

Český junior šampion krásy, Český šampion krásy, 3 x CAJC, 1 x BOJ, 5 x CAC, 2 x RES. CACIB

 

 

 

 

 

 BONITACE

21.9.2013 Milevsko, Alain Thevenon. 
Výborná výstavní kondice,výborné přední i zadní končetiny,výrazná typická hlava s dobrým okem,výborný hrudník,pravidelný pohyb,strmější úhlení zadních končetin,pravidelný málo prostorný pohyb občas mimochod,ocas vysoko nesen,zbarvení harlekýna s dobrým rozmístěním, dobré pálení. 
celkové hodnocení: Výborný 
Paspárky: 
Výška: 66cm 
Délka 73 cm , šířka hlavy 13 cm, délka čenichu 10 cm, délka mozkovny 17 cm 

celkové hodnocení: Výborná 
Povahový test: 
střelba 10 
hůl 10 
socializace 10 Prospěla výborně 
Třída chovnosti: Recommandé

   
Aireen od Solné cesty
Aireen od Solné cesty

 

 

Jakým způsobem jsme vlastně vůbec dospěli k tak skvělému plemeni jakým je Beauceron?
 
Byla to docela náhoda, mělo to být nějaké štěňátko pro mou drahou polovičku Světlanku a já slíbil, že ji pomohu s výcvikem. Jenže jsme se nemohli rozhodnout jaké plemeno si máme vlastně pořídit. Doma již byl náš stařík německý ovčák Fexík a po mých dlouholetých zkušenostech s výcvikem německých ovčáků, jsem se přikláněl k tomu, že bychom mohli zkusit nějakou změnu.  Mělo to být plemeno podobné německým ovčounům, takové  které dokáže být společenské (domácí mazlíček = gaučák pro Světlanku ), většího vzrůstu, aby ho Světlanka dokázala zvládnout a mohla si s ním vyjít bez potíží na procházku. Požadavek z mé stránky byl, jelikož převážnou část života se věnuji sportovní a dříve jsem se věnoval i služební kynologii, aby se s pejskem, alespoň trošičku dalo cvičit a skládat zkoušky. Hlavou nám probíhala spousta plemen, žhavým kandidátem byl Berňský Salašnický, líbil se nám i Novofundlandský pes s hnědou srstí.
Můj táta si vždy přál Beaucerona a když  jsme jednou jen tak seděli a kecali s kamarádkou věnující se kynologii a ta se nám svěřila, že by si chtěla někdy pořídit také Beaucerona, tak jsem se rozhodli si něco o tomto plemeni prostudovat. Vzhled a povaha tohoto plemene se nám moc líbila, trošku byla na místě obava z jeho temperamentu a rozdílné povahy oproti německým ovčákům, ale říkal jsem si, že když jsem zvládl x jiných psů, tak Beaucerona bych mohl zvládnout taky. Jeden problém bohužel byl v tom, že se nám až tak nelíbilo jeho černohnědé zbarvení a tak jsme hledali dál. Jenže při jednom brouzdání po internetu jsme narazili na fotku štěňátka Beaucerona harlekýna a bylo rozhodnuto…to byla doslova nádhera…na druhý den jsme hned vyrazili směr Praha, abychom omrkli naše budoucí čtyřnohé miminko. Na živo byly štěňátka ještě krásnější než na fotkách a nebylo co řešit. Vybrali jsme si nebojácnou dračici Aireen a po roce společného soužití musím jen přiznat, že plemeno Beauceron je pro mě doslova fascinující. Vyžaduje sice spoustu trpělivosti, ale těším se, jak budu moci toto plemeno více poznat ať už po pracovní nebo výstavní stránce .

 

 

 

Příspěvky

Aireen 2 měsíce

12. 2. 2012

| Rubrika: Videa Aireen

 

Aireen vyrazila na první výstavu :-)

7. 1. 2012

| Rubrika: Aireen od Solné cesty - Náš první Beauceron

 Hned na úvod roku jsme se rozhodli, že s Aireen vyrazíme získat nějaké ty zkušenosti z pole výstavního. V sobotu 7.1.2012 se konala VII. HANÁCKÁ NÁRODNÍ VÝSTAVA v Brně. Tentokrát mi doprovod dělal můj synovec David. Já byl plný očekávání copak asi dostane Aireen za posudek a jestli ji to nebudu kazit. Co se týká bosíků jsem byl úplný amatér. Vše dopadlo nakonec úspěšně a Aireen to docela bavilo.......asi se ráda předvádí :-).....obdržela VN1. Posuzoval p. rozhodčí J. Mravík.

více foto zde : 

kksternberk.rajce.idnes.cz/VII._Hanacka_narodni_vystava_psu_2012 

aireen-vystava-prvni.jpg

 

 

Soustředění Budišov nad Budišovkou 13.8. - 20.8.2011

13. 8. 2011

| Rubrika: Aireen od Solné cesty - Náš první Beauceron

| Fotografie: Soustředění Budišov 11. - 18. 8. 2011

soustredeni-airos2011.jpg

 A je to tady, vyrážíme s KK Šternberk Pod Šibeníkem na týdenní soustředění do Budišova. Byli jsme zvědaví, jak se bude naše torpédo chovat v neznámém prostředí a jak bude reagovat na ostatní pejsky. Žádné překvapení se nekonalo :-) Aireen byla nebojácná a oprsklá jako vždycky. Pravidelně okupovala naše lože v chatce a ten, kdo si z nás chtěl odpočinout, si musel své místo vybojovat s tímto malým vetřelcem. Přes den si Airoš užívala krásné přírody okolo kempu a nezapomněla provokat všude přítomné psy. Byl jsem překvapen, že změna prostředí ji nedělala vůbec žádný problem. 

 

 

Aireen brzo oslaví 3 měsíce

12. 8. 2011

| Rubrika: Aireen od Solné cesty - Náš první Beauceron

| Fotografie: Aireen 3 měsíce

 hpim4877.jpg

Toto nám to letí :-) Airoš je už skoro měsíc v novém doupěti a dává nám pěkně zabrat. Na procházce vysaje každej kamínek a doma musí mít milión hraček ať se nenudí, protože by hrozilo, že nám rozebere naše bydlení.  Panička se těší, jak přijedu domů z práce a divošku mi předá, ať si chvilinku odpočine. Njn, to je tak, když si z vrhu vyberete tu nejaktivnější dračici.....tak jak říká Světlanka, prostě je to náš malej pošuk. Ještě, že náš starej dobrej ovčoun Fexík má s Aireen obrovskou trpělivost. Konečně přichází sobota 13. 8. 2011 a my s Airoš vyrážíme mimo domov na týdenní soustředění s kynologickým klubem Šternberk pod Šibeníkem....máme se na co těšit :-) nebo spíše Budišov nad Budišovkou :-).

 

 

 

 

Jedeme si pro Aireenku 17. 7. 2011

17. 7. 2011

| Rubrika: Aireen od Solné cesty - Náš první Beauceron

| Fotografie: Jedeme si pro Aireen 17. 7. 2011

 dscf2847.jpg

Výběr byl náročný všechny štěňátka byly úžasné, ale Aireenka prostě u nás zvítězila svým šarmem. Měla neskutečnou výdrž a energii, všechny štěňátka už po určité chvilce polehávala nebo spala, ale Airoš lítala stále sem a tam. Byla jak tornádo a nebylo co řešit.... za chvilku už jsme naši dračici nesli v náručí do auta ... to jsme ještě nevěděli,ale co nás čeká doma :-)....(stačí kouknout na videa Aireen :-).

 

 

 

 

 

 

Aireen ještě se smečkou - 2 měsíce

14. 7. 2011

| Rubrika: Aireen od Solné cesty - Náš první Beauceron

| Fotografie: Aireen 2 měsíce


dsc09448.jpeg

 

 

 

 

 

 

 

Tady ještě Aireenka netušila, že za pár dní poputuje na Moravu :-)