Jdi na obsah Jdi na menu
 


Aireen od Solné cesty - Náš první Beauceron

Aireen od Solné cesty

Aireen od Solné cesty

Matka Angelika Fahave Otec Czech z Lhotecké linie
Majitel  Vlastimil a Světlana Rotter Chovatel Jiří Pelikán
Barva H Pohlaví fena
č. zápisu CMKU/BC/4726/11 datum narození 14.05.2011
RTG  0/0 uchovnění ANO
rodokmen odkaz zde    

zkoušky, závody

tituly

 

 

ZOP, ZZO, BH, ZM, FPr1,FPr2, FPr3, ZVV1, IPO 1

1. místo IPO 1 - 12. MISTROVSTVÍ SVĚTA FRANCOUZSKÝCH OVČÁKŮ 2015

Český junior šampion krásy, Český šampion krásy, 3 x CAJC, 1 x BOJ, 5 x CAC, 2 x RES. CACIB

 

 

 

 

 

 BONITACE

21.9.2013 Milevsko, Alain Thevenon. 
Výborná výstavní kondice,výborné přední i zadní končetiny,výrazná typická hlava s dobrým okem,výborný hrudník,pravidelný pohyb,strmější úhlení zadních končetin,pravidelný málo prostorný pohyb občas mimochod,ocas vysoko nesen,zbarvení harlekýna s dobrým rozmístěním, dobré pálení. 
celkové hodnocení: Výborný 
Paspárky: 
Výška: 66cm 
Délka 73 cm , šířka hlavy 13 cm, délka čenichu 10 cm, délka mozkovny 17 cm 

celkové hodnocení: Výborná 
Povahový test: 
střelba 10 
hůl 10 
socializace 10 Prospěla výborně 
Třída chovnosti: Recommandé

   
Aireen od Solné cesty
Aireen od Solné cesty

 

 

Jakým způsobem jsme vlastně vůbec dospěli k tak skvělému plemeni jakým je Beauceron?
 
Byla to docela náhoda, mělo to být nějaké štěňátko pro mou drahou polovičku Světlanku a já slíbil, že ji pomohu s výcvikem. Jenže jsme se nemohli rozhodnout jaké plemeno si máme vlastně pořídit. Doma již byl náš stařík německý ovčák Fexík a po mých dlouholetých zkušenostech s výcvikem německých ovčáků, jsem se přikláněl k tomu, že bychom mohli zkusit nějakou změnu.  Mělo to být plemeno podobné německým ovčounům, takové  které dokáže být společenské (domácí mazlíček = gaučák pro Světlanku ), většího vzrůstu, aby ho Světlanka dokázala zvládnout a mohla si s ním vyjít bez potíží na procházku. Požadavek z mé stránky byl, jelikož převážnou část života se věnuji sportovní a dříve jsem se věnoval i služební kynologii, aby se s pejskem, alespoň trošičku dalo cvičit a skládat zkoušky. Hlavou nám probíhala spousta plemen, žhavým kandidátem byl Berňský Salašnický, líbil se nám i Novofundlandský pes s hnědou srstí.
Můj táta si vždy přál Beaucerona a když  jsme jednou jen tak seděli a kecali s kamarádkou věnující se kynologii a ta se nám svěřila, že by si chtěla někdy pořídit také Beaucerona, tak jsem se rozhodli si něco o tomto plemeni prostudovat. Vzhled a povaha tohoto plemene se nám moc líbila, trošku byla na místě obava z jeho temperamentu a rozdílné povahy oproti německým ovčákům, ale říkal jsem si, že když jsem zvládl x jiných psů, tak Beaucerona bych mohl zvládnout taky. Jeden problém bohužel byl v tom, že se nám až tak nelíbilo jeho černohnědé zbarvení a tak jsme hledali dál. Jenže při jednom brouzdání po internetu jsme narazili na fotku štěňátka Beaucerona harlekýna a bylo rozhodnuto…to byla doslova nádhera…na druhý den jsme hned vyrazili směr Praha, abychom omrkli naše budoucí čtyřnohé miminko. Na živo byly štěňátka ještě krásnější než na fotkách a nebylo co řešit. Vybrali jsme si nebojácnou dračici Aireen a po roce společného soužití musím jen přiznat, že plemeno Beauceron je pro mě doslova fascinující. Vyžaduje sice spoustu trpělivosti, ale těším se, jak budu moci toto plemeno více poznat ať už po pracovní nebo výstavní stránce .

 

 

 

Příspěvky

Mezinárodní výstava v Praze 3.-4.11. 2012

5. 11. 2012

| Rubrika: Aireen od Solné cesty - Náš první Beauceron

 

aireen-v-praze.jpg

Vydali jsme se s Aireen a synovcem Davidem na dlouhou cestu do Prahy, abychom se zúčastnili mezinárodní výstavy a poprvé se s Aireen ukázali v kategorii dospělých v mezitřídě. Výstava se konala ve dvou dnech a vždy posuzoval jiný rozhodčí. V sobotu nás posuzoval M. Krinke a v neděli L. Wilberg. Tajně jsme doufali, že alespoň jednou získáme nějaké pěkné ocenění, ale bohužel tentokrát se to nepovedlo.....od obou rozhodčích jsme obdrželi ocenění VD1.

Celkově se nám, ale výlet velmi vydařil. S Aireen jsme navštívili památky a různé místa v Praze. Schválně jsme vyhledávali ty nejrušnější místa a byl jsem opravdu překvapen, že Aireen zvládala veškerý hluk a spoustu lidí s nadhledem. Snad jen v jednom případě trošku zaváhala, když jsem scházeli do jednoho sklepního obchůdku. Zde měli skleněné nasvícené schody a člověk měl pocit, že šlape do prázdna. Stačilo pouze pár pobídek a naše dračice už byla na nákupech :-)...viz. foto :-)

 

Zkouška dle MZŘ

13. 10. 2012

| Rubrika: Aireen od Solné cesty - Náš první Beauceron

 

bh.jpg

Závěrečné zkouška, která nás čekala v roce 2012, byla zkouška BH dle MZŘ. Zkouška se opět konala na našem místním cvičáku a posuzovala je Monika Prokopová. Větší problém jsme neměli a poslušnost jsme zvládli na 56 bodů. Aireen mi udělala velkou radost a už se těším jak spolu zkusíme zvládnout další zkoušky včetně stop a obran.

 

 

                                                                              Fotky zde: http://kksternberk.rajce.idnes.cz/Zkousky_dle_MZR_13.10.12/

 

NVP v Brně a kousání ve Šternberku

29. 9. 2012

| Rubrika: Aireen od Solné cesty - Náš první Beauceron

aireenfotkyarznfotkysthnuto2.10.12219.jpg

 Národní výstava psů se konala v sobotu 29. 9. 2012 v Brně. Ten den byl pro nás hodně nabitý, protože jsme měli s Airoš ještě stihnout kousací den ve Šternberku. Doufal jsem, že posuzování proběhne v rychlosti a já můžu frčet domů ať si může Aireen zakousat na svazového figuranta Davida Polzera. Počasí nám vyšlo, sluníčko svítilo a kruh na posuzování byl pro bosíky venku mimo haly. Byla to výhoda, protože člověk se nemusel nikde tlačit. Posuzoval nás pan rozhodčí Němec a Aireen se tato výstava vydařila. Opravdu pěkně se vystavovala a obdržela V1, CAJC, BOJ a tím splnila podmínky pro obdržení titulu Český junior šampión. Mohli jsme se ještě ucházet v odpoledním finále o nejlepšího mladého pejska, ale nakonec jsme se s přítelkyni Světlanou rozhodli, že raději pojedeme na kousání.  

Fotky z výstavy i kousání zde: http://rotterdog.rajce.idnes.cz/Narodni_vystava_psu_29.9.2012

 

Zkoušky dle NZŘ

15. 9. 2012

| Rubrika: Aireen od Solné cesty - Náš první Beauceron

airos-z.jpg

 Dne 15. 9. 2012 se konaly ve Šternberku zkoušky dle NZŘ a já s Airoš využil domácího prostředí ke složení zkoušky ZZO. Jako rozhodčí posuzoval p. Kašpar. Aireen byla šikovná a zkoušku zvládla docela v pohodě ...jen ten její temperament :-).
 
 
 
 
 
 
 
 
 

25. 8. 2012 MVP Mladá Boleslav

25. 8. 2012

| Rubrika: Aireen od Solné cesty - Náš první Beauceron

| Fotografie: Výstava Mladá Boleslav 25. 8. 2012

 Tentokrát jsme se rozhodli pro mezinárodní výstavu až v Mladé Boleslavi. Čekala nás pěkná dálka a byli jsme zvědaví, jak Aireen tuto cestu zvládne. Airoš vše zvládla v pohodě a měl jsem i dobrý pocit z jejího působení a předvádění. Posuzoval polský rozhodčí p. Mrowiec a obdrželi jsme V2. Samotná výstava se nám, ale vůbec nelíbila. Nedalo se zde ani hnout, bylo opravdu přeplněno a s mou přítelkyni máme do budoucna jasno.......už nás tu nikdo nikdy neuvidí :-) 

25082012112.jpg

 

23. 6. 2012 MVP Brno

23. 6. 2012

| Rubrika: Aireen od Solné cesty - Náš první Beauceron

 Z dalších výstav co jsme se zúčastnili, byla mezinárodní výstava v Brně. Posuzoval p. rozhodčí Jančík a byl docela přísný. Aireen se mu líbila, ale méně už mé předvádění, stále mi něco vytýkal. Nakonec jsme obdrželi náš druhý titul v životě CAJC a nebyli jsme daleko od udělení BOJ .....pan rozhodčí ukončil výstavu slovy ...fenečka pěkná, škoda toho předvádění...trénovat. Získali jsme další cenné rady a zkušenosti s předváděním bosíků a příště budeme zase chytřejší :-).

img_1650.jpg

 

 

 

14. 5. 2012 Aireen slaví 1 rok

14. 5. 2012

| Rubrika: Aireen od Solné cesty - Náš první Beauceron

Dneska slaví Airoš jeden rok, takže přejeme všechno nejlepší!!! Jako dáreček od nás dostala několik šťavnatých špekáčků :-). Ze začátku sice nevěděla jak s nimi naložit, ale pak se do nich pustila jako o život. 

14052012126.jpg

 

 

Klubová výstava - Nová Živohošť 28. 4. 2012

28. 4. 2012

| Rubrika: Aireen od Solné cesty - Náš první Beauceron

 Pomalu přes celou republiku jsme se vydali s mým tátou a beauceronkou Aireen na klubovou výstavu, která se konala v Nové Živohosti. Vyjeli jsme radši den předem a ubytovali se v krásném prostředí místního kempu. Ráno nás přivítalo sluníčko a všude přítomní bosíci :-). Aireen soutěžila v kategorii mladých a jako rozhodčí ji posuzovala p. Dvořáková. Aireen byla šikovná a já byl s ní moc spokojený. Nakonec Airoš obdržela V3 a domů si vezla pohárek. Setkali jsme se zde s bráchy od Aireen a paní chovatelkou Šárkou Pokornou. Tímto posílám pozdraveníčko do Slivence :-)

Fotky z celé akce zde: rotterdog.rajce.idnes.cz/Klubova_vystava_beauceronu_Nova_Zivohost_28._4._2012/

 

klubovka-2012.jpg

 

Zkoušky ZOP - Šternberk 21. 4. 2012

21. 4. 2012

| Rubrika: Aireen od Solné cesty - Náš první Beauceron

 

img_1401.jpg

Týden po úspěšné výstavě se konaly ve Šternberku zkoušky  ZOP dle zkušebního řádu KJ - ČR Brno. Zkoušky se konaly na domácím cvičišti a tak jsem si řekl, že to s Aireen zkusíme. Sice jsem tušil, že si užijeme troch legrace, ale sranda musí být. Zkoušky posuzoval p. Štibora a o zkoušky se pokoušelo hned 13 pejsků. Airoš hned na začátku ukázala trochu ze svého temperamentu a při povelu volno si usmyslela, že si pujde hrát s prvním pejskem, kterého uvidí ( Vikča na odožení :-)). Ještě, že disponuji docela silným hlasem a tu mou malou potvoru jsem dokázal přivolat, uf, ale bylo to o fous :-). Nakonec jsme to spolu zvládli a Aireen si připsala svou první zkoušku.

další foto zde: kksternberk.rajce.idnes.cz/Priprava_a_Zkousky_ZOP_21._4._2012/ 

 

Aireen si odvezla první titul z Ostravy

14. 4. 2012

| Rubrika: Aireen od Solné cesty - Náš první Beauceron

img_1144.jpg

Je sobota 14. 4. 2012 Aireen má přesně 11 měsíců a my vyrážíme směr Ostrava na další národní výstavu. Tentokrát to bylo již ve třídě mladých a posuzoval pan Iuza Beradze z Gruzie. Jako doprovod tentokrát má přítelkyně Světlana a opět David. Za svou kynologickou éru jsem nikdy nevlastnil výstavního psa, vždy to byli psi pracovní a výstavy opravdu nesnášeli...., abych se přiznal, já taky ne :-). Jenže při pohledu na Aireen, jak si to našlapuje a jak spíše vodí pánečka než páneček jí, jsme pochopil, že prďola je pro výstavy, jak stvořená.....strašně ji baví se předvádět. Pan rozhodčí ji udělil ocenění výborná 1 a doma je první historický titul CAJC, jupí :-)