Jdi na obsah Jdi na menu
 


Aireen od Solné cesty - Náš první Beauceron

Aireen od Solné cesty

Aireen od Solné cesty

Matka Angelika Fahave Otec Czech z Lhotecké linie
Majitel  Vlastimil a Světlana Rotter Chovatel Jiří Pelikán
Barva H Pohlaví fena
č. zápisu CMKU/BC/4726/11 datum narození 14.05.2011
RTG  0/0 uchovnění ANO
rodokmen odkaz zde    

zkoušky, závody

tituly

 

 

ZOP, ZZO, BH, ZM, FPr1,FPr2, FPr3, ZVV1, IPO 1

1. místo IPO 1 - 12. MISTROVSTVÍ SVĚTA FRANCOUZSKÝCH OVČÁKŮ 2015

Český junior šampion krásy, Český šampion krásy, 3 x CAJC, 1 x BOJ, 5 x CAC, 2 x RES. CACIB

 

 

 

 

 

 BONITACE

21.9.2013 Milevsko, Alain Thevenon. 
Výborná výstavní kondice,výborné přední i zadní končetiny,výrazná typická hlava s dobrým okem,výborný hrudník,pravidelný pohyb,strmější úhlení zadních končetin,pravidelný málo prostorný pohyb občas mimochod,ocas vysoko nesen,zbarvení harlekýna s dobrým rozmístěním, dobré pálení. 
celkové hodnocení: Výborný 
Paspárky: 
Výška: 66cm 
Délka 73 cm , šířka hlavy 13 cm, délka čenichu 10 cm, délka mozkovny 17 cm 

celkové hodnocení: Výborná 
Povahový test: 
střelba 10 
hůl 10 
socializace 10 Prospěla výborně 
Třída chovnosti: Recommandé

   
Aireen od Solné cesty
Aireen od Solné cesty

 

 

Jakým způsobem jsme vlastně vůbec dospěli k tak skvělému plemeni jakým je Beauceron?
 
Byla to docela náhoda, mělo to být nějaké štěňátko pro mou drahou polovičku Světlanku a já slíbil, že ji pomohu s výcvikem. Jenže jsme se nemohli rozhodnout jaké plemeno si máme vlastně pořídit. Doma již byl náš stařík německý ovčák Fexík a po mých dlouholetých zkušenostech s výcvikem německých ovčáků, jsem se přikláněl k tomu, že bychom mohli zkusit nějakou změnu.  Mělo to být plemeno podobné německým ovčounům, takové  které dokáže být společenské (domácí mazlíček = gaučák pro Světlanku ), většího vzrůstu, aby ho Světlanka dokázala zvládnout a mohla si s ním vyjít bez potíží na procházku. Požadavek z mé stránky byl, jelikož převážnou část života se věnuji sportovní a dříve jsem se věnoval i služební kynologii, aby se s pejskem, alespoň trošičku dalo cvičit a skládat zkoušky. Hlavou nám probíhala spousta plemen, žhavým kandidátem byl Berňský Salašnický, líbil se nám i Novofundlandský pes s hnědou srstí.
Můj táta si vždy přál Beaucerona a když  jsme jednou jen tak seděli a kecali s kamarádkou věnující se kynologii a ta se nám svěřila, že by si chtěla někdy pořídit také Beaucerona, tak jsem se rozhodli si něco o tomto plemeni prostudovat. Vzhled a povaha tohoto plemene se nám moc líbila, trošku byla na místě obava z jeho temperamentu a rozdílné povahy oproti německým ovčákům, ale říkal jsem si, že když jsem zvládl x jiných psů, tak Beaucerona bych mohl zvládnout taky. Jeden problém bohužel byl v tom, že se nám až tak nelíbilo jeho černohnědé zbarvení a tak jsme hledali dál. Jenže při jednom brouzdání po internetu jsme narazili na fotku štěňátka Beaucerona harlekýna a bylo rozhodnuto…to byla doslova nádhera…na druhý den jsme hned vyrazili směr Praha, abychom omrkli naše budoucí čtyřnohé miminko. Na živo byly štěňátka ještě krásnější než na fotkách a nebylo co řešit. Vybrali jsme si nebojácnou dračici Aireen a po roce společného soužití musím jen přiznat, že plemeno Beauceron je pro mě doslova fascinující. Vyžaduje sice spoustu trpělivosti, ale těším se, jak budu moci toto plemeno více poznat ať už po pracovní nebo výstavní stránce .

 

 

 

Příspěvky

Nácvik Aireen obran v Prostějově 12.4.2014

12. 4. 2014

| Rubrika: Aireen od Solné cesty - Náš první Beauceron

 V sobotu 13.4.2014 jsme se vydali s Airošem na kousáníčko do Prostějova. V rámci kousacího dne se nám věnovali hned dva figuranti David Polzer a Pavel Bartel. Byl jsem zvědav jestli se Aireen bude zlepšovat a pochopí, že pořádně si kousnout do figuranta není nic, co by mělo bosíkovi vadit :-). Bohužel musím opět přiznat, že s beauceronem kousání není opravdu jednoduché.  Co se týká obíhání zástěn nebo  vyštěkání, tak to byla spokojenost..... rychlost a temperament zdobí bosíky. Jenže u kousání to vypadá, že si dává Aireen pozor, aby náhodou figurantovi pořádným zákusem neudělala bolístku. No, tentokrát nic moc, ale já se nevzdávám....... něco na tu mou flekatou potvůrku prostě  vymyslím :-). Každopádně figurantům děkuji za odvedenou prácičku a určitě se zase brzo s Airošem někde ukážeme :-).

Další foto Aireen zde: http://www.rajce.net/a9665397

dsc_8399.jpg

 

Trénink stop s Aireen

7. 4. 2014

| Rubrika: Aireen od Solné cesty - Náš první Beauceron

 7.4.2014 jsme si dopoledne udělali rodinný výlet, který jsme spojili s tréninkem stop. Musím přiznat, že stopování Aireen strašně baví a pokaždé se na ňufání moc těší ...... njn, za mňamku by Airoš udělala cokoli :-). 

Foto ze stop zde: http://www.rajce.net/a9640629

img_0077.jpg

 

img_0084.jpg

img_0081.jpg

 

 

Kousání Aireen na školení figurantů

5. 4. 2014

| Rubrika: Aireen od Solné cesty - Náš první Beauceron

V sobotu 5.4.2014 jsme s Aireen vyrazili na školení figurantů, které se konalo na kynologickém cvičišti KK Kopec nedaleko Troubelic. Jsem strašně rád, že jsem se rozhodl s sebou vzít i Aireen. Po několika hodinovém čekání, než páneček skončí, se Aireen konečně dočkala. Na závěr školení si mohla vyzkoušet práci svazového figuranta Davida Polzera a bylo znát, že pokud se chceme v obranách posunout o kousek dál, je třeba trénovat právě na takové typy figurantů. Po dlouhé době jsem viděl, že i Airoš se dokáže pěkně rozzuřit a dovede se s chutí zakousnout.....prostě s bosíkama to s obranama není jednoduché!!!  Pevně věřím, že Airoš má ještě rezervy a vše bude jen a jen lepší. Každopádně tento den se nám určitě vydařil.

img_0062.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

img_0063.jpg

img_0066.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

foto ze školení figurantů zde:http://www.rajce.net/a9631422

 

 

Pochod Litovelským Pomoravím 29.3.2014

29. 3. 2014

| Rubrika: Aireen od Solné cesty - Náš první Beauceron

dscf7198.jpg 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

V sobotu 29.3.2014 jsme se rozhodli s Airoš vyrazit s členy KK Šternberk na menší túru Litovelským Pomoravím. Hned na úvod nás čekalo zpestření v podobě přepravy vlakem do Olomouce, kde jsme měli výchozí bod. Na hlavním nádraží se k nám přidali další členové výpravy a mohlo se vyrazit směr Lovecká chata - Horka nad Moravou. Počasí nám perfektně vyšlo a Aireen si doslova užívala pohybu a poznávání nového prostředí.....a hlavně stále otravovala a žadonila pánička o pivečko :-). Nakonec z toho bylo pěkných 25 km a určitě si tento rok nějaký ten výšlap rádi zopakujeme.

 Momentky zde:  http://www.rajce.net/a9627088

 

 

 

 

 

Mezinárodní výstava BRNO - DUO CACIB 22.2.2014

22. 2. 2014

| Rubrika: Aireen od Solné cesty - Náš první Beauceron

| Fotografie: DUO CACIB BRNO 22.2.2014

  Dne 22.2.2014 jsme se spolu se synovcem Davidem a Airošem vydali zkusit štěstí na mezinárodní výstavu DUO CACIB do Brna. Potřebovali jsme získat poslední ocenění CAC, které by nám pomohlo získat titul ČESKÝ ŠAMPION KRÁSY. Tentokrát jsme si na posuzování museli nějakou chvilku počkat, protože se výstavy zúčastnilo moře bosíků :-). Čekání Aireen vůbec nevadí, protože vždy zaujme polohu muchy sežerte si mě a pravidelně ji těsně před vstupem do kruhu budím a jdeme na to. Ve třídě pracovní nás posuzovala příjemná paní rozhodčí Petra Márová. Airoš se tentokrát docela pěkně předváděla a nakonec jsme potřebný titul CAC získali a tím byl ČESKÝ ŠAMPION doma.....jupí :-). Strašně moc děkuji mému psíkovi za celou výstavní šńůru, kterou musela absolvovat a slibuji, že nás na výstavě už nikdo neuvidí. Čeká nás jen a jen cvičeníčko, kousáníčko a různé hovadinky...... to, co má Aireen opravdu ráda.

img_0040.jpg

 

 

Airoš a Canisterapie :-)

7. 7. 2013

| Rubrika: Videa Aireen

 

 

Jak nám Aireen přibírala na váze

11. 4. 2013

| Rubrika: Aireen od Solné cesty - Náš první Beauceron

 

Nejbližší akce Aireen od Solné cesty

11. 3. 2013

| Rubrika: Aireen od Solné cesty - Náš první Beauceron

 

Pro přehled klikněte zde :-)

10. 3. 2013

| Rubrika: Přehled výstav, zkoušek a závodů Aireen

 

Aireen with children

6. 12. 2012

| Rubrika: Videa Aireen