Jdi na obsah Jdi na menu
 


Fex z Trávníčkova dvora - NO

skenovat0004.jpg     skenovat0007.jpg

skenovat0005.jpg

 

 

 

         

  

 

 

 

 

Fex z Trávníčkova dvora

Fexík se narodil 3. 7. 1999 na Svatém Kopečku u Olomouce u chovatele p. Trávníčka. Je to stejný chovatel, od kterého jsem si vzal předchozího psa Cita.
Fex byl již už od malička pěkný rošťák a na první cestu autem, když jsme ho převáželi do jeho nového domova, nikdy nezapomenu. Celou cestu ječel jak siréna a vzpouzel se svému novému majiteli, co mu síly stačily. Úporná až doslova buldočí povaha Fexíkovi zůstala po celý zbytek jeho života. Co se týká výcviku, tak i přes jeho doslova drsnou povahu byl velmi učenlivý a svému pánovi nesmírně oddaný. Kam se hnul páníček, tam byl i Fexík. Když měl Fex 18. měsíců, tak jsme se spolu vydali na jeho první závody a to rovnou k moři do Belgie. Jednalo se o velmi náročné závody v armádním dog-biathlonu. Jedná se o masový závod, kde bývá přes 200 závodníků a účastní se ho vojáci armád NATO z celého světa. Tyto závody jsou specifické v tom, že pořadatel si připravuje překážky a záludnosti, na které se člověk ani pes nemůže připravit dopředu. Závodníci se např. brodí vodou, šplhají přes dvoumetrové zdi, prolézají potrubím a po celé trati je každou chvilku něco překvapí. Pes musí během závodu prokázat pevné nervy při přepadení figurantem v ringovém obleku, který se většinou objeví v co nejméně očekávaném okamžiku. Zákrok musí pes provést samostatně a na povel psovoda samostatně pustit. Psovod zase musí zvládnout střelbu z pistole pořadatele. Každý špatný zásah je penalizován trestnou půlminutkou. Právě jedna špatná střela pánečka rozhodla o tom, že jsme neskončili na medailové pozici. Nakonec jsme skončili na krásném 4. místě a v družstvech jsme skončili druzí.  Na tak mladého psa jakým byl Fexík, to bylo opravdu bravurní. Byly to naše první a hned nejúspěšnější závody.
S Fexíkem jsme projeli ještě několik takových závodů a jak šel čas, tak služební kynologii jsme vyměnili za kynologii sportovní. Fexík byl ve Štěpánově na bonitaci uznán chovným, ale bohužel žádné štěňátka po něm nezůstala. Rtg kloubů měl 0/0. Projeli jsme spolu x závodů a stihli složit několik zkoušek až do ZVV2. Fexík se rozloučil se sportovní kariérou dne 18. 4. 2009 a to vítězstvím v závodě „Olomoucké ligy“ kategorie ZVV2 ve Šternberku.
Bohužel s věkem, tak jak to bývá časté u ovčounů, Fexíkovi začaly odcházet zadní nohy. Nemohl se již ani postavit a já svého velkého přítele musel 26. 11. 2012 nechat uspat. Nikomu nepřeji zažít tyto těžké chvilky. Navždy mi zůstane v srdíčku jako ten nejoddanější pejsek, který by pro mě udělal cokoli. 

 

 

Příspěvky

Fex z Trávníčkova dvora - NO

28. 12. 2012

| Rubrika: Fex z Trávníčkova dvora - NO

| Fotografie: Fexík a jeho fotky!!!